Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych , Jolanta Morawiec. Częstochowa
od 1994 r. i codziennie inaczej
CENNIK
1 osoba | 60 min |140 zł
2 osoby | 60 min |100 zł
3-4 osoby | 60 min | 52 zł 2 x w tygodniu
5-10 osób | 60 min | 42 zł 2 x w tygodniu
płatność "z góry" za miesiąc
art. 92 Konstytucji
Zgodnie z art. 92 Konstytucji
„1. Rozporządzenia są wydawane przez organy wskazane w Konstytucji, na podstawie szczegółowego upoważnienia zawartego w ustawie i w celu jej wykonania. Upoważnienie powinno określać organ właściwy do wydania rozporządzenia i zakres spraw przekazanych do uregulowania oraz wytyczne dotyczące treści aktu.
2. Organ upoważniony do wydania rozporządzenia nie może przekazać swoich kompetencji, o których mowa w ust. 1, innemu organowi.”
Z tego przepisu wprost wynika, iż dyrektorzy szkół NIE MAJĄ ŻADNYCH UPRAWNIEŃ DO WYDAWANIA REGULAMINÓW, ZARZĄDZEŃ lub jakichkolwiek innych aktów prawnych NAKŁADAJĄCYCH OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK w szkole. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale także nauczycieli czy pracowników szkoły.
Żaden obowiązujący akt prawny w Polsce w chwili obecnej nie dał nikomu żadnego prawa wymuszania noszenia maseczek z powodu Covid-19. Nikt nie ma prawa kazać komuś założyć maseczkę. NIKT. W tym również organy takie jak policja czy sanepid. Można jedynie otrzymać „karę” za brak maseczki.
Jakiekolwiek działania w tym zakresie czyli wprowadzanie bezpodstawnych regulaminów, zarządzeń lub wymuszanie w innych sposób może zakończyć się wszczęciem postępowania karnego przeciw osobom dokonującym tego typu działań.
Rodzice zwróćcie uwagę czy w szkole Waszych dzieci nie są łamane ich prawa i wprowadzane nielegalne przepisy przez osoby, do tego nieuprawnione!
Nadto z dotychczasowego orzecznictwa wprost wynika, iż obowiązujące przepisy nie są prawidłowo skonstruowane i nakładanie kar za brak maseczki jest bezpodstawne. Wszystkie wyroki sądów karnych i administracyjnych są na korzyść odwołujących się.
radca prawny Anna Kubala
wpis: 10 maja 2021 na FB
"Kochani, analiza w tematyce przymusu szczepień pracowników służby zdrowia, nauczycieli i służ mundurowych.
Do postu specjalnie podłączyłam artykuł, żeby Wam pokazać jakie bzdury krążą w mainstreamie.
Uprzejmie donoszę, iż nikt nie może zmusić Was do wiadomo czego, które jest wiadomo czym i wymaga dobrowolnej i świadomej zgody poddawanego iniekcji.
Dlaczego nie ma opcji zmuszenia Was do wiecie czego:
1. Z całą pewnością podstawy takiego obowiązku nie należy upatrywać w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2021 r. już z tego powodu, iż Rozporządzenie jako akt stricte techniczny nie może nakładać na nikogo żadnych obowiązków czy nakazów, bo służy wyłącznie do wykonywania ustaw.
(...)
Z uwagi na powyższe, pojawiające się w mediach wypowiedzi o możliwości zastosowania przymusu czy obowiązkowych szczepień niektórych grupa zawodowych w celu zaszczepienia przeciwko Covid-19 stanowi rażące i niedopuszczalne nadużycie, jest również przejawem dyskryminacji tych grup względem pozostałych Obywateli naszego kraju.
Takie działanie w sposób oczywisty wyczerpuje znamiona czynów zabronionych w jakiejkolwiek byłyby formie: nakłaniania, przymuszania, podstępu, wprowadzania w błąd czy też wszelkich form przymusu i mogą wiązać się z konsekwencjami na gruncie: art. 192 kk, art. 156 kk, art. 157 kk, art. 157a kk, 160 kk, 191 kk, art. 444 § 1 i 2 kc w zw. z art. 445 § 1 kc oraz art. 58 ust. O zawodzie lekarza i zawodzie dentysty.
Dla przypomnienia:
Art. 191 kodeksu karnego
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
oraz
Art. 192 kodeksu karnego
§ 1. Kto wykonuje zabieg leczniczy bez zgody pacjenta, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego
Podsumowując:
1. Nie ma podstawy prawej do nakładania obowiązku szczepień na jakąkolwiek grupę zawodową,
2. Rozporządzenie nie może nakładać w/w obowiązku z powodu cov,
3. Obowiązek szczepień może być nałożony wyłącznie z powodu chorób znajdujących się w załączniku nr: 2 do ust. O chorobach zakaźnych, cov nie znajduje się na tej liście,
4. Szczep na cov nie znalazły się na liście GIS na rok 2022 ani jako obowiązkowe, ani jako zalecane,
5. Odmowa szczep nie może stanowić podstawy jakichkolwiek konsekwencji ze strony Pracodawcy, bo są one dobrowolne. Ocena ryzyka warunków szkodliwych czy niebezpiecznych dotyczy poszczególnego stanowiska pracy, a nie całego zakładu pracy, więc nie ma możliwości przymuszania pracowników do szczepień.
6. Takie działania stanowią jawną dyskryminację przymuszanych grup zawodowych. (...)"
radca prawny Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź
wpis FB 11.01.2022